ყოველთვიური სემინარები – ივლისი, 2016
რა ხდის საქართველოს ასე განსაკუთრებულს?.. – ყველაზე ხშირად პასუხებია ღვინო, სამზარეულო, კულტურული მემკვიდრეობა, ტრადიციები და ლანდშაფტი. რა თქმა უნდა - პეიზაჟი!
საქართველოს ლანდშაფტის წარმოუდგენელი ნაწილია მისი გამოქვაბულები. საქართველოში გამოქვაბულების შესწავლა, მეცნიერულად ცნობილი როგორც სპელეოლოგია, ჩვენი ყოველთვიური სემინარების თემა იყო ივლისში!
საქართველოში ულამაზესი და უძველესი გამოქვაბულების აღმოჩენის შესახებ ინფორმაცია და პოტენციალი ნიკოლოზ თუშაბრამიშვილმა წარმოადგინა. ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი.
განსაკუთრებით საინტერესო იყო ბატონი თუშაბრამიშვილის პირადი აღმოჩენების პრეზენტაცია.
აგვისტოში ჩვენი ზაფხულის არდადეგების გამო, ჩვენი შემდეგი ყოველთვიური სემინარი ჩატარდება 14 სექტემბერს. ასე რომ მოემზადე! ჩვენ დავბრუნდებით თქვენთვის ბევრი საინტერესო თემით!

Monthly Seminars – July 2016
What makes Georgia so special?.. –Most commonly the answers are wine, cuisine, cultural heritage, traditions and landscape. Of course – Landscape!
An incredible part of Georgia’s Landscape are its caves. The study of caves in Georgia, scientifically known as Speleology, was topic of our monthly seminars in July!
Information and potential for discovering beautiful and ancient caves in Georgia were presented by Nikoloz Tushabramishvili. Professor in Ilia State University.
Especially interesting was the presentation of Mr. Tushabramishvili’s personal discoveries.
Due to our summer vacation in August, our next monthly seminar will be held on September 14th. So get ready! We will be back with a lot of interesting topics for you!